XI edycja konferencji Aspects of Neuroscience

W dniach 24-26 marca 2023 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się już XI edycja międzynarodowej konferencji naukowej „Aspects of Neuroscience”. To już kolejna edycja w całości zaplanowana i zorganizowana przez członków naszego Koła, przy wsparciu władz Wydziału Fizyki UW oraz wolontariuszy z wielu polskich uczelni. Przewodniczącą tegorocznej odsłony konferencji była Weronika Plichta, magister Neuroinformatyki naszego wydziału.

Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać siedmiu wykładów prowadzonych przez światowej sławy ekspertów z zakresu neurobiologii, kognitywistyki oraz klinicznych i informatycznych zagadnień neuronauki.

Prof. Marianne Fyhn – Opening lecture

PhD  David Belin – „There is more to drug addiction than the drug: psychological and neural mechanisms of incentive habits”

Prof. Laura Andreae – „Activity and noise: wiring the brain”

Prof. Lisa Marshall – „Investigations on sleep-associated brain rhythms using exogenous stimuli and optogentics”

PhD Christian Machens – „Coordinated Spike Coding in EI networks”

PhD  Dirk Schubert„From neurodevelopmental disorder gene to mechanism: generating & phenotyping human neuronal networks in the dish”

PhD Daniel McNamee – „The neural microdynamics of cognition”

Nie zabrakło również wystąpień seminaryjnych oraz sesji plakatowych, podczas których można było zapoznać się z fascynującymi projektami badawczymi młodych naukowców.

Konferencja „Aspects of Neuroscience” to wyjątkowe wydarzenie, które umożliwia wymianę wiedzy i poszerzenie horyzontów w inspirującym środowisku. Żeby dowiedzieć się więcej na temat ubiegłej edycji, zapraszamy do zapoznania się z księgą abstraktów. Dostępna jest ona na stronie konferencji, na której pojawiają się również informacje o kolejnych konferencjach:
https://aspectsofneuroscience.fuw.edu.pl
oraz Facebooku:
https://www.facebook.com/AspectsOfNeuroscience

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom XI międzynarodowej konferencji naukowej „Aspects of Neuroscience” i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach.