Modele uczenia maszynowego są leniwe – wykład inauguracyjny Koła Naukowego Neuroinformatyki

Zapraszamy na Spotkanie Inauguracyjne KN Neuroinformatyki, szczególnie mile widziane są osoby, które chcą dołączyć do nas jako nowi członkowie.
Zaczniemy o 17:00 we wtorek 25.10.2023 od wykładu dr hab. Jarosława Żygierewicza, prof. ucz. pt. ,,Modele uczenia maszynowego są leniwe” w sali 1.02.

Dr. hab. Jarosław Żygierewicz, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Fizyki Biomedycznej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze dotyczą analizy czasowo-częstotliwościowej sygnałów EEG i MEG, w szczególności zmian mocy tych sygnałów związanych ze zdarzeniami wywołanymi. Opracował metodologię statystycznej analizy synchronizacji i desynchronizacji związanej ze zdarzeniami wywołanymi w EEG i MEG. Jest zaangażowany w projektowanie interfejsów mózg-komputer, walidację psychologicznych modeli emocji i pamięci roboczej. Jego badania obejmują również realistyczne modele sieci neuronalnych, które zapewniają wgląd w mechanizmy leżące u podstaw efektów obserwowanych w sygnałach EEG i MEG.

Kliknij aby zobaczyć wydarzenie!

Po wykładzie porozmawiamy o planach i pomysłach na przyszły rok akademicki (organizacja konferencji Aspects of Neuroscience, Brainhacka, projektów naukowych). Jeśli masz pomysł na projekt naukowy dotyczący mózgu lub AI, chcesz poznać inne osoby o podobnych zainteresowaniach albo po prostu stworzyć coś nowego to przyjdź, niezależnie od zaplecza/kierunku studiów.

Po spotkaniu zapraszamy na integrację przy piwie w luźnej atmosferze.
Tak, po spotkaniu będzie piwo integracyjne.