W dniach 25-27 października na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się już XII edycja międzynarodowej konferencji naukowej Aspects of Neuroscience. Była to niezwykła okazja do zapoznania się z najnowszymi odkryciami z zakresu nauronauki a także do nawiązania nowych znajomości wśród studentów i pracowników naukowych.
Konferencja była podzielona na 4 sesje: neurobiologiczną, kognitywistyczną, kliniczną i obliczeniową. Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w warsztatach zorganizowanych pod patronatem Nencki Open Lab i firmy Elmiko i Stowarzyszenia na rzecz Otwartej Nauki.
Konferencja ta to dzieło organizacyjne naszego koła, któremu podczas tej edycji przewodniczyła Julia Jakubowska.
Oprócz wielu wystąpień i posterów studentów i doktorantów, uczestnicy mieli możliwość wysłuchać wykładów plenarnych światowej sławy ekspertów. W programie znalazły się następujące wystąpienia:
Joseph Barnby, PhD – „Walking a Mile in Their Shoes: Using Computational Models to Understand Social Cognition in Health and Disorder”
Jaime de la Rocha, PhD – „The dynamics of evidence accumulation and response execution during rule-guided decisions”
Mateusz Ambrożkiewicz, PhD – „Proteostatic mechanisms of cellular diversification in the developing brain”
Jan Antolik, PhD – „Learning stimulation protocols for cortical visual prosthetic systems”
Mark Hunt, PhD, DSc – „The Role of the Olfactory Bulb in Ketamine-Induced Abnormal Fast Brain Rhythms”
Otto Lappi, PhD – „Gaze behavior in the wild 3+1 paradigms”
Na zakończenie chcielibyśmy serdecznie podziękować Julii Jakubowskiej będącej Szefem Komitetu Organizacyjnego tegorocznej edycji Aspects of Neuroscience oraz wszystkim osobom, bez których nasza konferencja nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i pasję oraz mamy nadzieję, że spotkamy się z wami na kolejnych edycjach oraz innych wydarzeniach przez nas organizowanych. Dziękujemy również Radzie Naukowej oraz naszym partnerom i sponsorom: Wydziałowi Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Polskiemu Towarzystwu Badań Układu Nerwowego, stowarzyszeniu Nencki Open Lab, firmie Elmiko, Polskiej Akademii Nauk, Stowarzyszeniu na rzecz Otwartej Nauki, aptece DOZ S. A., firmie dr. Cichobieg oraz Uniwersytetowi Warszawskiemu i programowi Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.
Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej konferencji: https://aspectsofneuroscience.fuw.edu.pl