Zaburzenia psychiczne a mikroorganizmy jelitowe – mgr Aleksandra Bramorska

Abstrakt wydarzenia:

Co bakterie jelitowe mają wspólnego z zaburzeniami takimi jak lęk czy depresja? Jak ich funkcjonowanie łączy się funkcjonowaniem mózgu? Czy bakterie jelitowe mogą być wsparciem w terapii zaburzeń psychicznych?

Podczas spotkania spojrzymy na te i inne problemy przez pryzmat komunikacji jelita – mózg.

Kliknij aby zobaczyć wydarzenie!

Opowiedzieli nam o tym:

• mgr Aleksandra Bramorska – absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie, obecnie doktorantka Międzyuczelnianych Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich – Psychologia & Informatyka organizowanych wspólnie przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych oraz Uniwersytet SWPS. W kontekście pracy doktorskiej zajmuje się badaniem oddziaływania osi jelitowo-mózgowej i wpływu mikrobioty na funkcjonowanie poznawcze.
  • mgr Wanda Zarzycka absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS, obecnie doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS. W ramach pracy doktorskiej zajmuje się badaniem mikrobioty jelitowej w kontekście diety i procesów psychicznych.
  • mgr Jagna Żakowicz – ukończyła studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS. Obecnie realizuje program Międzyuczelnianych Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich – Psychologia & Informatyka organizowanych wspólnie przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych oraz Uniwersytet SWPS. W ramach projektu doktorskiego bada relację między mikrobiotą jelitową a nastrojem.