Aktualności


  • Wigilia Koła Neuroinformatyki 🎄

    Wigilia Koła Neuroinformatyki 🎄

    Serdecznie zapraszamy na Wigilię Koła Neuroinformatyki! 

    Spotkanie wigilijne to okazja nie tylko do skosztowania świątecznych pyszności i zapoznania się z innymi osobami zainteresowanymi neuronaukami i poznania naszego Koła w luźnej i świątecznej atmosferze. Podczas spotkania odbędą się zapisy do Koła Neuroinformatyki, więc nie może Cię zabraknąć! 

    Widzimy się w środę (18.12.2024) o godzinie 17:30, w sali B0.14 na Wydziale Fizyki UW!


  • Patologia czy norma? Co ML widzi w EEG? – wykład inauguracyjny Koła Naukowego Neuroinformatyki

    Patologia czy norma? Co ML widzi w EEG? – wykład inauguracyjny Koła Naukowego Neuroinformatyki

    Zapraszamy na Spotkanie Inauguracyjne KN Neuroinformatyki, szczególnie mile widziane są osoby, które chcą dołączyć do nas jako nowi członkowie.
    Zaczniemy o 18:00 w czwartek 28.11.2024 od wykładu dr hab. Jarosława Żygierewicza, prof. ucz. pt. ,,Patologia czy norma? Co ML widzi w EEG?” w sali 1.40.

    Dr. hab. Jarosław Żygierewicz, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Fizyki Biomedycznej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze dotyczą analizy czasowo-częstotliwościowej sygnałów EEG i MEG, w szczególności zmian mocy tych sygnałów związanych ze zdarzeniami wywołanymi. Opracował metodologię statystycznej analizy synchronizacji i desynchronizacji związanej ze zdarzeniami wywołanymi w EEG i MEG. Jest zaangażowany w projektowanie interfejsów mózg-komputer, walidację psychologicznych modeli emocji i pamięci roboczej. Jego badania obejmują również realistyczne modele sieci neuronalnych, które zapewniają wgląd w mechanizmy leżące u podstaw efektów obserwowanych w sygnałach EEG i MEG.

    Kliknij aby zobaczyć wydarzenie!

    Po wykładzie opowiemy o naszym kole, co udało nam się zrobić w poprzednim roku akademickim, jakie są plany na ten rok i jak można się zaangażować w działalność koła.


  • Udział naszej reprezentacji w hackathonie Heroes of the Brain

    W miniony weekend reprezentacja naszego Koła wzięła udział w hackathonie Heroes of the Brain, organizowanym przez Koło Naukowe Neuron z Politechniki Wrocławskiej!

    Nasza drużyna SleepQueens w składzie: Paula Banach, Julia Jakubowska, Hanna Moczek i Kamila Trafna, miała zaledwie 24 godziny na stworzenie projektu w kategorii Social Impact. Wyzwanie polegało na wykorzystaniu bezprzewodowego czepka EEG – i dziewczyny w pełni sprostały temu zadaniu!

    Zaprezentowały aplikację CAT (Custom Alarm Technology), której celem było wybudzanie użytkownika w najbardziej optymalnym momencie snu, na podstawie zbieranych na bieżąco danych EEG oraz automatycznej klasyfikacji stadiów snu z użyciem YASA. Dzięki tej technologii budzik mógłby poprawiać jakość porannego wstawania, a jednocześnie znaleźć zastosowanie zarówno w badaniach klinicznych, jak i w użytku komercyjnym.

    Za swoją kreatywność i ciężką pracę SleepQueens zdobyły II miejsce w kategorii Social Impact!

    Gratulacje dla dziewczyn za ich wytrwałość i świetny pomysł!
    Dziękujemy również organizatorom Neuron za doskonałe wydarzenie i cudownie spędzony czas. Czekamy na kolejne wyzwania – do zobaczenia!